Тірамісу

Тірамісу можна сміливо назвати одним із найвідоміших десертів. Батьківщиною тірамісу є Італія, вважається, що придуманий десерт був в регіоні Венето у 1960-их роках, проте, до авторів себе також відносять жителі Риму, Тоскани, Ломбардії та ін. Класичний тірамісу — це шари ніжного крему з сиру маскарпоне та бісквітного печива савоярді, змоченого кавою. Згодом виникли і різні варіації, наприклад, з додаванням фруктів, шоколаду, різних видів алкоголю.

IMG_0668

Десерт став улюбленим також і в Україні. Тірамісу часто є в меню і львівських ресторацій. Здавалося, що такий простий рецепт важко зіпсувати, проте далеко не завжди замовляючи тірамісу Ви отримаєте саме його, а не якусь невдалу пародію. В нас вималювалася якась дивна тенденція називати сирну запіканку чізкейком, звичайний кекс – капкейком, а бісквітний торт з вершковим кремом і кавою – тірамісу. Саме тому я вирішила написати рецепт, який я з задоволенням готую вдома. Є кілька принципових моментів. По-перше, тірамісу — це не торт, а десерт. По-друге, бісквіт чи навіть савоярді ,промащені 2мм крему і краплею кави — це дуууже умовно тірамісу. По-третє, основою крему є маскарпоне, не вершки, не сметана і не рікотта чи будь-що інше.

Ще декілька років тому важко було знайти сир маскарпоне, а савоярді ми привозили з запасом з Хорватії або Італії. Сьогодні і сир, і печиво можна легко купити на Шуварі, в деяких продуктових магазинах, в супермаркетах, звісно, також є, але дорожче. Не рекомендую пробувати замінити маскарпоне на жирні вершки, сметану, домашній сир.

В класинчному рецепті використовуються лише маскарпоне, жовтки, цукор, кава, савоярді та какао. Алкоголь, збиті білки, вершки почали додавати згодом. Мій рецепт наближений до класичного, додаємо лише білки і ваніль до крему, а коньяк — до кави.

До крему додаються сирі яйця, тому вони мають бути максимально свіжі. Якщо переживаєте, можна збивати жовтки і білки на паровій бані.

IMG_0652

Рецепт тірамісу:

250 г сиру маскарпоне;

3 яйця;

50 г цукру (краще брати пудру);

зерна з 1/4 палички ванілі;

печиво савоярді(“дамські пальчики”), залежно від форми посуду 12-16 штук;

100 мл кави;

50 мл коняку(часто використовують лікер Амаретто, але для мене він засолодкий, Марсалу, ром);

1,5 – 2 ст.л. какао.

  1. Відділити жовтки від білків. Збити міксером жовтки з половиною цукру, доки цукор не розчиниться. Маскарпоне збити вінчиком і вимішати з жовтковою масою. Додати ваніль.

IMG_0654

2.Білки збити спершу до м`яких піків, потім збивати до твердих піків,додавши решту цукру. Домішати піну в крем.

IMG_0655

3. Змішати каву з алкоголем. Печиво викласти в тарілку і полити кавою з обох боків. Печиво має просякнути кавою, але не розмокнути занадто.

IMG_0658

4. Традиційно тірамісу подають у круглому чи овальному посуді, хоча зручніше викладати в квадратний чи прямокутний. По черзі викладаємо крем і печиво.Останнім шаром має бути крем. Його через сито посипаємо какао.

IMG_0665

5. Подають тірамісу охолодженим. До наступного дня десерт рідко доживає, але це тому, що його зразу з`їдають.

IMG_0662 IMG_0661 IMG_0669