Бісквітне тісто

Вирішила написати окремо детальний рецепт приготування бісквіту, щоб в інших рецептах не повторюватися.

Бісквіт — це одна з найпоширеніших основ для тортів. Він, на мою думку, найкраще з усіх видів тіста поєднується з різними кремами. Окрім цього, бісквіт використовують для різних десертів, наприклад, для тірамісу замість печива савоярді.

Загалом, рецепт не є складним, але потребує певної практики і знання основних правил. Бісквіти люблять не виростати, або виростати, а потім різко осідати. Причина — неправильні пропорції.

Є досить багато рецептів бісквітів, декілька я випробувала і часом була незадоволена результатом. Тому пропоную рецепт, яким я користуюся відколи почала пекти, його використовували мої мама, бабця, прабабця і тд..

Класичний білий бісквіт — це збиті в піну білки з жовтками і цукром, замішані борошном. Білки додають пишності тісту, тому розпушувача воно не потребує. Є рецепти також масляного, горіхового, шоколадного бісквіту, бісквіту лише на білках тощо. Але про них писатиму на конкретних прикладах.

Існує певне співвідношення кількості білків і борошна. На один білок потрібно брати одну повну столову ложку борошна. Зазвичай, частину борошна я заміняю крохмалем.

Дана пропорція достатня для бісквіту на форму діаметром 26 см, який можна розрізати на 2-3 частини. Якщо потрібно бісквіт розрізати на 2 частини чи для меншої тортівниці, спокійно можна брати 4-5 яєць.

7 яєць;

7 ст.л. борошна(приблизно 150 г);

150 г цукру;

масло для змащування форми.

1. Форму змащуємо маслом і присипаємо борошном.

IMG_2463

2. Відділяємо білки від жовтків. Нам потрібно, щоб білки добре збилися, тому дотримуємося усіх правил, що й для збивання білків на меренгу. Посуд має дути чистим, без залишків води чи жиру, білки охолоджені, без домішок жовтків. Відділяючи жовтки, білок спершу виливаємо в горнятко, а тоді в посуд для збивання. Таким чином, якщо жовток розтечеться і змішається з білком, ми не зіпсуємо всі інші чисті білки.

IMG_2465

3. Цукор розділяємо на дві частини. Збиваємо білки міксером або за допомогою компайну.Як на мене, то міксер дозволяє краще контролювати процес, особливо, якщо ще недостатньо практики. Спершу до м`яких піків, білки мають стати гладкими, без бульбашок. Тоді добавляємо половину цукру і продовжуємо збивати до твердих піків. Весь процес займає декілька хвилин, тому потрібно бути уважним, щоб не перебити або не всипати цукор зарано.

4. Збиваємо жовтки з рештою цукру. Оскільки в мене є чудовий кухонний комбайн, то я збиваю білки і жовтки паралельно. Якщо ж у Вас лише міксер, то збивайте спершу білки, а потім жовтки, таким чином Ви зекономите час на митті вінчиків міксера ;)

IMG_2466

5. Домішуємо жовтки до білків на невеликій швидкості міксера.

IMG_2512

6.. Додавання борошна. Як я вже писала, частину борошна (2-3ст.л.) можна замінити крохмалем. Тепер найважливіше. Борошно вмішуємо ВРУЧНУ вінчиком знизу вгору дуже акуратно. Якщо вимішувати міксером, то тісто мало підніметься і буде забитим. Принаймні, в мене так було кожного разу, коли я спішилася і думала, що міксером вийде ретельніше.

7. Виливаємо тісто у форму. Бісквітне тісто не можна зберігати, його потрібно зразу випікати в духовці, розігрітій до 180-200* протягом 40-45 хвилин.

IMG_2513

8. Готовий бісквіт повинен відставати від країв форми. Щоб перевірити його готовність, потрібно проткнути його дерев`яною шпажкою. Якщо шпажка чиста і суха, то корж готовий.

Якщо бісквіт занадто рум`яниться, то можна накрити його зволоженим папером.

9. Готовий бісквіт слід на декілька хвилин залишити у вимкненій духовці з відкритими дверцятами. Тоді по краю проводиться ножем і знімається бортик, ножем відділяємо корж від дна.

IMG_2481

10. Розрізається вистиглий корж найкраще ножем до хліба або спеціальною ниткою.

11. Якщо Бісквіт вийшов не дуже акуратним згори, то для торта можна перевернути його догори дном(рівний низ коржа стане верхом торта).

Отже, якщо бути уважним і дотримуватися цих правил, то бісквіт обов`язково вийде пишним і ніжним!

 

 

  1 comment for “Бісквітне тісто

Comments are closed.